Nasıl Zengin Olunur?

Zenginlik kavramı göreceli bir kavramdır. Herkesin zenginlik anlayışı da farklıdır. Kimisi için bir ev ve bir araba sahibi olmak bile zenginlikken, kimisi için milyar dolarlara sahip olmak zenginlik olarak nitelendirilmektedir. Zenginliğin ekonomi uzmanlarınca tanımı kısa ve özdür: “Kazandığından daha az harcayan insan zengindir”. Bu tanım size çok basitmiş gibi gelebilir ancak doğrudur. Ayda 30.000 TL kazanıp 40.000 TL harcayan bir insanı zengin olarak nitelendiremezsiniz. Yakın zamanda iflasını açıklayacağı gün gibi ortadadır.

Öyleyse yukarıdaki tanımı gerçekleştirebilmek için bize kolay bir görev düşüyor. Harcadığımızdan daha fazla kazanmak, ya da kazandığımızdan daha az harcamak! Kişisel Finans Rehberi sitesi olarak yazılarımızda geliri arttırmak ve gideri azaltmak adına sürekli yazılar ve araştırmalar sunacağız. Özellikle de internetin nimetlerinden faydalanıp interneti mükemmel bir kazanç aracına çevirebilirsiniz. Kazancınız harcadığınız zamana göre ek gelir ya da aylık binlerce TL kazandıran tam zamanlı bir işe dönüşebilir.

Ne Kadar Zamanda Zengin Olabilirim?

Bu süreç tamamen sizin ne kadar azimli olduğunuz, ne kadar tasarruf yaptığınız ve kazancınızı nasıl değerlendirdiğinizle orantılı olarak değişmektedir. Birkaç ay gibi kısa bir sürede inanılmaz para kazanan insanların hikayelerini duymuşsunuzdur. Özellikle de internet üzerinden zengin olan, Facebook, Google gibi firmaların kurucuların ne kadar kısa zamanda dünya zenginler listesine girmiş olmaları hepimizin içinde onlardan biri olabilme isteğini oluşturmuştur. Ancak bu yakın zamanda yaşanmış örneklerin detaylarına indiğiniz zaman, bu insanların yaptığı işlerde sağlam bir altyapıya sahip olduğuna ve mükemmel bir çalışma azmine sahip olduklarını görürsünüz. Çalışmadan başarılı olmak mümkün değil. Doğru yöntemler, sıkı ve programlı bir çalışma başarıyı, başarı da parayı beraberinde getirecektir. O yüzden kendimize ne kadar zamanda zengin olabilirim değil, nasıl başarılı olabilirim sorusunu sorabildiğimiz sürece hayal kırıklıklarıyla karşılaşmadan başarıya ve tabi ki paraya doğru yol almayı becerebiliriz.

About the Author

ealptekin

No Comments

Bir Cevap Yazın